Kurumsal

1966’da Türkiye’nin lider radyatör üreticisi olarak başladığımız yolculuğumuza, bugün ürünleri dünyanın 50’den fazla ülkesinde kullanılan,
ülkemizin en büyük sanayi şirketlerinden biri olarak devam ediyoruz.

Termo Teknik

Termo Teknik, uluslararası ısı devi Stelrad Radiators Group’un Türkiye iştiraki ve Türkiye ile Avrupa’nın en büyük ısı sistemleri tedarikçilerindendir.

1966 yılında Türkiye’nin lider radyatör üreticisi olarak faaliyetine başlamış; 1999’da uluslararası ısı devi Stelrad Radiators Group (SRG)’a katılmış; iç ve dış pazardaki gücünü katlayarak arttırmaya devam etmiştir.

Türkiye’deki yatırımı 120 milyon doların üzerinde olan Termo Teknik, yıllardır ISO500 listesinde en büyük sanayi şirketleri arasında yer aldığı gibi, 8 kez ihracat şampiyonu olarak sayısız ödüle layık görülmüştür.

Yarım yüzyıldan uzun süredir titizlikle ürettiğimiz ürünlerimiz Antartika’nın da içinde bulunduğu 7 kıtada, 50’nin üzerinde ülkede kullanılmaktadır. 2009’dan bu güne de, Türkiye’den çok daha uzun yıllardır doğalgaz deneyimine sahip İngiltere’de 6 Sigma ile üretilen nitelikli kombi ve kazan grubunu Türk tüketicisine sunmaktadır.

Üretim Tesisleri

1966 yılında İstanbul İstinye’de kurulan Termo Teknik fabrikası, Türk sanayisinin dönüşümüne paralel olarak 1991 yılında Çorlu’daki yeni modern tesislerine taşınmıştır.

2016 yılında tamamlanan yeni yatırımı ile dünyanın en büyük panel radyatör fabrikası haline gelen Termo Teknik üretim tesisleri yatırımlarına devam ederek 2019 yılında 7. hattını 2022 yılında ise 8. hattını kurmuştur.

2023 yılında 100.000 metrekare açık; 42.000 metrekare kapalı alan üzerinde kurulu modern üretim tesislerinde yılda 5,5 milyon adeti aşan panel radyatör üretim kapasitesine sahiptir.

Politikalarımız
Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası (YYS) Nedir?

Uluslararası olarak geçerliliği olan Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası, güvenilirliğini kanıtlamış olan ve belli mevzuatların gerekliliklerini yerine getiren şirketlerin ithalat ve ihracat konularında gümrükleme işlemlerinin en kısa sürede tamamlanmasına olanak verir. Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifika sayesinde şirketler ithal ettikleri eşyayı direk olarak fabrikalarına alabilirler. İhraç edilen ürünler de fabrikadan direk olarak gümrük sınırına gönderilebilmektedir.

Hangi Koşullar Aranır?

İlk olarak aranan koşul güvenilirlik koşuludur. Gümrük mevzuatı ile ilgili olarak sertifika sahibi olacak kuruluşların herhangi bir suçunun bulunmaması gerekmektedir.

Ticari kayıtları güvenilir ve izlenebilir olmalıdır. Gümrük kontrollerinin en kolay şekilde yapılabilmesine olanak sağlayacak şekilde ticari ve taşımaya ilişkin tüm kayıtların tutulmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca başvuruda bulunan birimin bilgisayar sisteminin ve tüm kayıtlarının saklanabilmesi ve yetkili olmayan kişilerin ulaşabilmesini engelleyecek şekilde güvenliğinin oluşturulduğundan emin olunmalıdır. Tüm ürünlerin özellikleri ve taşınmasına dair her şey sistematik bir şekilde tutulmalıdır.

Taahhütleri karşılayabilecek maddi yeterliliğinin olması gerekmektedir. Emniyet ve güvenliklerinin en iyi şekilde sağlanıyor olması da aranan koşullar arasındadır. Eşyaların muayenelerinin yapılması için gerekli ortam yaratılmalıdır. Ayrıca eşyaların değiştirilmesi gibi bir durum ortaya çıkmasına sebep olacak bir açıklık varsa bu giderilmelidir. Düzenli olarak güvenlik araştırmaları yapılmalı ve iş ortakları ile birlikte iş yapma usullerinin belirlenmiş olması gerekmektedir.

Termo Teknik Yetkilendirilmiş Yükümlülük Sertifikası’nı görüntülemek için tıklayınız.

Menü